Co používá Maxiorel

Před lety jsem začínal s ATARI 800 XE, později přišla 486 SX s MS DOSem, pak Windows 95, WIndows 98, Windows 2000, Windows XP a v současné době vedle xpéček používám také Windows Vista. Kromě operačních systémů od Microsoftu jsem používal BeOS, pro nějž jsem přeložil několik programů do češtiny.

V roce 1997 jsem prvně zaznamenal slůvko Linux a od té doby se kamarádím s různými linuxovými distribucemi. Ve vztahu k nim jsem značně přelétavý, takže konkrétní distribuci, kterou právě používám, tu jmenovat nebudu.

A jak jste na tom vy? Statistiky návštěvnosti tvrdí, že windowsových uživatelů je tu 97 %, zbytek tvoří linuxáci a jablíčkáři. Sem tam někdo koukne na tento web ze Solarisu a FreeBSD.

návštěvník

Před pár lety jsem zkusmo nainstaloval Linux. Nejdříve jsem si pohrával ze zvědavosti, ale čím víc jsem s ním laboroval, tím víc kladů jsem objevil a přicházel mu na chuť. Dnes již používám výhradně linuxovou distribuci Mandriva k plné spokojenosti.

Profile picture for user Jan Polzer

Můžeš některé z těch kladů jmenovat? Cena, licence, možnost úprav nebo něco jiného?

 

návštěvník

Cena a potažmo licence byly hlavhí důvody proč jsem s tim začal. Dále možnosti nastavení, zálohování a přenášení nastavení systému na novou distribuci. Čistota, přehlednost a hlavně otevřenost systému a možnost s ním pracovat.. Častou výtkou linuxu je nedostatek uživatelských programů. Za sebe mohu říci, že mě nechybí žádné. Dva softy, které nemají alternativu (program pro revize VTZ a Call of Duty) jedu přes WINE.Však o tomto tématu je popsáno už mnoho a každý má možnost voIby.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru