Co nabídnou Windows 8 Enterprise oproti Windows 8 Pro?

Základní tři edice Windows 8 jsou známy. Kromě nich se objeví ještě Windows 8 Enterprise určené pro podniky. Co nabídnou navíc oproti edici Windows 8 Pro určené pro profíky? Najdete zde hned několik dalších nástrojů a funkcí.
reklama

Jak již víte z přehledu edicí Windows 8, nový operační systém od Microsoftu bude k diszpozici v základní edici Windows 8, rozšířené Windows 8 Pro a ve verzi pro procesory ARM jako Windows RT. Kromě těchto ří základních edicí bude k dispozici ještě Windows 8 Enterprise, coby operační systém směřující do velkých podniků a organizací.

Ve Windows 8 Enterprise se setkáte se všemi funkcemi a nástroji z Windows 8 Pro, ovšem kromě nich zde bude navíc ještě sada následujících doplňků:

Windows To Go - funkcionalita umožňující nainstalovat Windows 8 na USB disk a mít jej jako přenosný operační systém.

DirectAccess - možnost připojení se do vnitřní sítě firmy bez nutnosti použití VPN

BranchCache - umožňuje cacheovat soubory, weby a další obsah z centrálních serverů, takže tato data nejsou opakovaně stahována z internetu.

AppLocker - nástroj umožňující omezit přístup k aplikacím a souborů v závislosti na uživatelské skupině momentálně přihlášeného uživatele. Pokud neznáte, viz starší článek AppLocker: jak efektivně blokovat aplikace ve Windows 7.

Vylepšení VDI - změny v RemoteFX a Windows Serveru 2012 umožní hrát 3D hry a používat například USB či dotyková zařízení napříč sítí

Windows 8 App Deployment - tablety a počítače v doméně, na kterých poběží Windows 8 Enterprise, budou automaticky připraveny pro načtení interních aplikací pro Windows 8 Metro

Zdroj: Windows 8 Enterprise Features Detailed

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru