Co nabídne BlackBerry 10 OS

Na internet se dostaly screenshoty nového operačního systému BlackBerry 10, které prozrazují některé nové funkce, jež OS nabídne.
reklama

Fotografie byly "vypreparovány" ze 14stránkového PDF souboru, jenž pochází z jedné z externích reklamních agentur, které pracují pro RIM. Fotky neukazují žádné nové telefony - OS je nainstalován na starých  smartphonech. BB10 mnoho novinek nepřináší. Tou nejpodstatnější je "home screen", neboli jakási úvodní plocha dobře známá z Androidu či Windows Phone. Na této obrazovce jsou zcela nové ikonky, které jsou údajně chytřejší, než dříve. Tak třeba adresář Obrázky je prezentován jednou z fotografií, které jsou v něm uložen,y a ikonka Hodiny zobrazuje datum příštího nastaveného budíku.

Mezi další funkce patří univerzální inbox a nová obrazovka s volajícím. Zajímavá je také vylepšená ikonka pro video chat, která celý proces údajně velmi zjednodušuje. Otázkou zůstává, zda tyto změny budou stačit. Nejde totiž o nic převratného, co by už dříve nenabídl jiný operační systém. Navíc je pravděpodobné, že v době, kdy bude BlackBerry OS 10 vydán, příjde některý konkurent se zcela novými funkcemi.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru