Co možná nevíte o Gmailu

O tom, že je freemailová služba Google Gmail promyšleným kouskem softwaru jistě nikdo nepochybuje, jsou ovšem jisté tipy a triky, které člověk nenajde ani v nápovědě, jako třeba případ z dnešní bleskovky.
reklama

Situace, jakou jistě všichni známe – posíláme důležitý soubor typu životopis či nějakou pracovní tabulku a zatímco e-mail korektně odešleme, na přílohu jaksi zapomeneme. Gmail si za nás sice nebude pamatovat, jestli chceme něco odeslat či nikoliv, umí se ale připomenout, pokud z textu zjistí, že jsme chtěli, ale zapomněli.

Co možná nevíte o Gmailu

O čem to vlastně mluvíme? Je to prosté – když Gmail při odesílání zjistí, že jste v textu použili slovo „přikládám“, ale nenajde u e-mailu žádnou přílohu, vnutí se vám s tímto dialogovým oknem a otáže se, jestli jste náhodou na přílohu opravdu nezapomněli. Elegantní, logické a funkční, co dodat...

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru