Co HP „vytříská“ z Palmu?

Hewlett-Packard doufá, že díky plánové akvizici Palmu bude moci proniknout na trh se smartphony a Palm jí poskytne platformy i pro jiná mobilní zařízení. Todd Bradley z HP tento týden uvedl, že “webOS HP poskytne unikátní platformu pro nové produkty, jako například tablety.”

Reklama

S tablety se v tomto roce “roztrhl pytel” - na trh svůj iPad uvedl Apple a během roku to plánují udělat i další výrobci jako například Dell a Toshiba.Někteří pozorovatelé dokonce tvrdí, že na prototypu svého tabletu pracoval i Palm - neměl na to však prý dostatek financí. Palm tuto spekulaci nikdy nepotvrdil ani nevyvrátil. Podle analytiků se tablet od HP postavený na webOS neobjeví dříve, než příští rok.

V současné době Hewlett-Packard staví levné přenosné zařízení na platformě Android od Googlu - minulý týden společnost představila ve Španělsku netbook postavený na tomto operačním systému. Spolupráce s Googlem však jistě brzy skončí, neboť webOS podle všeho má potenciál stát se úspěšných operačním systémem pro tablety a netbooky. Jen je potřeba do jeho vývoje “nalít” více peněz a více jej propagovat. Na to však HP finance určitě má.

Zdroj: Reuters

Reklama

Přidat komentář