Co HP „vytříská“ z Palmu?

Hewlett-Packard doufá, že díky plánové akvizici Palmu bude moci proniknout na trh se smartphony a Palm jí poskytne platformy i pro jiná mobilní zařízení. Todd Bradley z HP tento týden uvedl, že "webOS HP poskytne unikátní platformu pro nové produkty, jako například tablety."
reklama

S tablety se v tomto roce "roztrhl pytel" - na trh svůj iPad uvedl Apple a během roku to plánují udělat i další výrobci jako například Dell a Toshiba.Někteří pozorovatelé dokonce tvrdí, že na prototypu svého tabletu pracoval i Palm - neměl na to však prý dostatek financí. Palm tuto spekulaci nikdy nepotvrdil ani nevyvrátil. Podle analytiků se tablet od HP postavený na webOS neobjeví dříve, než příští rok.

V současné době Hewlett-Packard staví levné přenosné zařízení na platformě Android od Googlu - minulý týden společnost představila ve Španělsku netbook postavený na tomto operačním systému. Spolupráce s Googlem však jistě brzy skončí, neboť webOS podle všeho má potenciál stát se úspěšných operačním systémem pro tablety a netbooky. Jen je potřeba do jeho vývoje "nalít" více peněz a více jej propagovat. Na to však HP finance určitě má.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru