Co bude umět webOS 1.1?

Ačkoliv si na Palm Pre ještě zřejmě nějakou chvíli počkáme, již nyní si můžeme prozradit, co nového nám u něj přinese upgrade operačního sytému na webOS 1.1.

Reklama

Update nainstaluje mimo jiné i novou aplikaci od Sprintu jménem NFL. Ta uživateli hlásí denní zprávy a výsledky v lize amerického fotbalu. Jak se dá u podobně laděného stroje očekávat, vše je zde přímo procpáno multimédii a live streamy.

Další drobnou změnou jsou animovaná výsuvná okna v menu, která se po zvolení viditelně vysunou směrem odshora dolů. To dává komunikátoru určitě elegantnější dojem z obsluhy.

Za skutečně řádně pozměněný by se dal pokládat browser: Údajně je svižnější a jde mu lépe JavaScript, taktéž scrolling a zoomování je hladší. Mezi gesty se nám také objevuje “Forward”, jež má napomoci spolu s tradičním “Back” k procházení historie.

Další změny se týkají Photo App, která je rychlejší, sekcí Memo a Email, aplikačního katalogu a je tu i několik dalších drobností na systémové úrovni (jiné notifikační zvuky, …). Mnoho obrázků ze všech jmenovaných novinek najdete na zdroji.

Zdroj: PalmInfocenter

Reklama

Přidat komentář