Čínští vědci chtějí Google

Ačkoliv je vztah Číny ke společnosti samotné i vyhledávacímu enginu Google, řekněme, rezervovaný, dočkalo se mu v čínské kauze podpory z velmi nečekané strany - čínští vědci na něj totiž nedají dopustit. A řada z nich o něm dokonce mluví jako o kritickém nástroji pro práci.
reklama

Vše nasvědčuje tomu, že čínský konkurent Google jménem Badoo není zdaleka tak dobrým akademickým vyhledávacím nástrojem, jako je Google. Zpráva sdělující, že se Google chystá Čínu opustit, zde totiž vyvolala nečekanou odezvu od místní vědecké obce. Ta mu dává přednost z toho prostého důvodu, jelikož Google oproti Badoo indexuje více relevantních materiálů.

Z celkem 784 vědců dotázaných časopisem Nature se většina vyjádřila v tom duchu, že je Google nezbytný pro jejich práci, o to více tehdy, když hledají anglické materiály mimo Čínu. Slovy čísel jej celých 80 % vědců pravidelně používá k vědecké práci a 60 % tvrdí, že jen díky němu udrží krok s novými objevy ve svém oboru.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru