Čína uvěznila tisíce diváků online porna

Během minulého roku se událo na internetu leccos a jedna z těch zajímavějších událostí určitě je, že Čína v rámci potírání webové pornografie uvěznila tisíce lidí.
reklama

Čínská vláda se nechala slyšet, že výše jmenovaná snaha v roce 2009 vyústila v celkem 5 394 zatčení a 4 186 vyšetřování. Jakkoli připadá rozumně uvažující entitě kompletní eradikace porna z internetu nemožná, Čína ujistila svět, že hodlá v této aktivitě pokračovat. Jinými slovy, konzumace porna je v Číně „zločinnou internetovou aktivitou.“ (Jednomu se skoro vybaví ideozločin z Orwella.)

Popravdě tak trochu nechápeme přístup Číny k celé věci. Čekali bychom, že se na věci bude snažit vydělat. Snaha Číny (a když přijde na věc i jiných států) kontrolovat nekontrolovatelné (myšleno volný tok informací) již mimochodem vyústila v blokaci webů jako je YouTube, Twitter či Facebook. Inu, co dodat – důstojný to hold „oslav“ studentského masakru před 20 lety...

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru