CIA kontroluje Facebook a Twitter

Tým zaměstnanců CIA známý pod názvem "pomstychtiví knihovníci" každý den sleduje sociální sítě a monitoruje nové trendy, které hýbou světem. Program vznikl na námět komise, jež se zabývala 11. zářím 2001, informovala agentura AP.
reklama

Každý den několik stovek analytiků v kancelářích po celém světě vyhodnocuje několik sociálních sítí, noviny, televizní zpravodajství, lokální radiové stanice a internetové chatovací místnosti - prakticky všechny zdroje informací, ke kterým se lidé mohou otevřeně dostat. Podle AP je skupina schopna projít až 5 milionů tweetů denně.

Tým začal skenovat sociální sítě jako Facebook a Twitter po protestech, které se v roce 2009 odehrály v Iránu po tamních prezidentských volbách. Twitter byl tehdy jedním z hlavním nástrojů protestantů, jelikož íránská vláda omezovala přístup k některým zpravodajským stanicím. Zaměstnanci CIA používají získaná data například k předpovědím povstání ve světě - skupina například věděla, že se chystá svržení prezidenta Mubaraka v Egyptě, nemohli však přesně určit, kdy se tak stane. Zprávy od pomstychtivých knihovníků každé ráno končí na stole prezidenta Obamy.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru