Chytrý telefon s plnohodnotnými Windows XP!

Byly donedávna jisté oblasti hardwaru, které až dosud patřily k nedotknutelným. Namátkou na komunikátorech a smartphonech od MS jsme dodnes vídali výhradně operační systémy řady Windows Mobile (resp. CE pro rejpaly. Taktéž emulaci DOSu na XScalech neuvažujme). Ovšem, časy se mění - dokazuje to aspoň čínská firma “In Technology”, která se rozhodla do zdánlivě normálního komunikátoru předinstalovat plnohodnotná Windows XP.

Reklama

 

Displej nabídne 4,8” úhlopříčku, rozlišení 800 x 400 (tipli bychom to spíše na 480?) a samozřejmě i plně dotekové ovládání. Výsuvná QWERTY klávesnička sice poslouží, ovšem větší zkrátka být nemůže. Potěšitelná je i velikost interního úložiště - 120 GB HDD se v mobilu jen tak nevidí.

Novinka má volitelně zvládat i Wi-Fi konektivitu, WiMax, GPS a slibuje podporu nejnovějších mobilních technologií. Stroj bude údajně schopen vzbudit XPčka ze standby-režimu do akce v případě příchozího hovoru. Zařízení má vydržet cca 7 h běžné práce. Ohledně čipové sady a procesoru padlo cosi o “AMD Super Mobile”.

Prodeje mají začít v Číně od letošního září, cena zatím není známá. A nabízí se i další zajímavé otázky - jak to bude se Skype, půjde skrze něj z XP volat? Tak či onak nám to nedá, abychom si na závěr nerýpli - jsme opravdu velice zvědavi, jak se budou uživatelům při hovorech hledat kombinace “Ctrl + Alt + Del”…

Zdroj: Pocket-lint

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář