Chytrý telefon s plnohodnotnými Windows XP!

Byly donedávna jisté oblasti hardwaru, které až dosud patřily k nedotknutelným. Namátkou na komunikátorech a smartphonech od MS jsme dodnes vídali výhradně operační systémy řady Windows Mobile (resp. CE pro rejpaly. Taktéž emulaci DOSu na XScalech neuvažujme). Ovšem, časy se mění - dokazuje to aspoň čínská firma "In Technology", která se rozhodla do zdánlivě normálního komunikátoru předinstalovat plnohodnotná Windows XP.
reklama

 

Displej nabídne 4,8" úhlopříčku, rozlišení 800 x 400 (tipli bychom to spíše na 480?) a samozřejmě i plně dotekové ovládání. Výsuvná QWERTY klávesnička sice poslouží, ovšem větší zkrátka být nemůže. Potěšitelná je i velikost interního úložiště - 120 GB HDD se v mobilu jen tak nevidí.

Novinka má volitelně zvládat i Wi-Fi konektivitu, WiMax, GPS a slibuje podporu nejnovějších mobilních technologií. Stroj bude údajně schopen vzbudit XPčka ze standby-režimu do akce v případě příchozího hovoru. Zařízení má vydržet cca 7 h běžné práce. Ohledně čipové sady a procesoru padlo cosi o "AMD Super Mobile".

Prodeje mají začít v Číně od letošního září, cena zatím není známá. A nabízí se i další zajímavé otázky - jak to bude se Skype, půjde skrze něj z XP volat? Tak či onak nám to nedá, abychom si na závěr nerýpli - jsme opravdu velice zvědavi, jak se budou uživatelům při hovorech hledat kombinace "Ctrl + Alt + Del"...

Zdroj: Pocket-lint

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru