Chyba v iOS 6.1 umožňuje proniknout do zařízení bez hesla

Bezpečnostní chyba v mobilním operačním systému iOS 6.1 komukoli umožňuje dostat se do iPhonu i přes to, že jej jeho majitel má zaheslovaný.
reklama

Celý postup byl zveřejněn na videu publikovaném na serveru YouTube a dal by se shrnout takto: uživatel vytočí a rychle ukončí tísňové volání, několikrát podrží tlačítko, kterým se telefon zapíná a vypíná a nakonec zmáčkne domácí tlačítko, čímž se dostane do seznamu kontaktů. A to přes to, že majitel má telefon zaheslovaný. Jakmile je iPhone otevřený, uživatel nedostane plný přístup ke každé aplikaci v zařízení nainstalované, i tak je však možné ukrást citlivá data. Uživatel bude mít pouze přístup k aplikaci kontakty, odkud může čerpat osobní informace, volat, poslouchat záznamník a prohlížet si fotografie (tím, že klikne na Přidat fotografii u kontaktu).

Lze také odesílat e-maily a textové zprávy. Jak někdo na výše popsaný postup přišel není jasné, je však jisté, že na iOS 6.1 opravdu funguje. I když zatím nebylo potvrzeno, zda jsou chybou postiženy i iPady a iPody, není to moc pravděpodobné, jelikož celý postup zahrnuje volání. Není to poprvé, co se objevila taková díra v iOS. Podobný problém byl zveřejněn i u iOS 4.1 v roce 2010 a byl opraven při vydání iOS 4.2. Apple zatím díru v iOS 6.1 nekomentoval.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru