Chromium ve Windows konečně nabízí bezpečnější správu hesel

Funkce implementovaná nedávno do Chromia na Macu, jež má lépe chránit uložená hesla uživatele, se podle Googlu konečně dostala i na Windows.

Reklama

Podle vývojářů Googlu je nyní funkce dostupná v novém buildu Chromia pro Windows, což signalizuje, že se brzy dostane do stabilní verze webového prohlížeče Google Chrome, i když oficiální datum vydání není známo. Stejně jako každý jiný prohlížeč, i Google Chrome uživatelům nabízí možnost ukládat uživatelská hesla a jména pro různé webové stránky. Jakmile jsou uloženy, prohlížeč je automaticky vyplní, když uživatel stránku navštíví. 

Doposud se uživatelé k heslům (uloženým jako prostý text) jednoduše dostali přes chrome://settings/passwords nebo Nastavení - Zobrazit rozšířená nastavení - Spravovat uložená hesla. Řada expertů i běžných uživatelů toto považovala za díru v systému, jelikož kdokoli s fyzickým přístupem k počítači mohl hesla zobrazit. Díky nové funkci se uživatelé budou muset přihlásit pomocí svého hesla, jež používají při přístupu do Windows, než se jim uložené informace v Chrome zobrazí. Jakmile bude toto heslo zadáno, uložené údaje se zobrazí jen na minutu.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář