Chromium ve Windows konečně nabízí bezpečnější správu hesel

Funkce implementovaná nedávno do Chromia na Macu, jež má lépe chránit uložená hesla uživatele, se podle Googlu konečně dostala i na Windows.
reklama

Podle vývojářů Googlu je nyní funkce dostupná v novém buildu Chromia pro Windows, což signalizuje, že se brzy dostane do stabilní verze webového prohlížeče Google Chrome, i když oficiální datum vydání není známo. Stejně jako každý jiný prohlížeč, i Google Chrome uživatelům nabízí možnost ukládat uživatelská hesla a jména pro různé webové stránky. Jakmile jsou uloženy, prohlížeč je automaticky vyplní, když uživatel stránku navštíví. 

Doposud se uživatelé k heslům (uloženým jako prostý text) jednoduše dostali přes chrome://settings/passwords nebo Nastavení - Zobrazit rozšířená nastavení - Spravovat uložená hesla. Řada expertů i běžných uživatelů toto považovala za díru v systému, jelikož kdokoli s fyzickým přístupem k počítači mohl hesla zobrazit. Díky nové funkci se uživatelé budou muset přihlásit pomocí svého hesla, jež používají při přístupu do Windows, než se jim uložené informace v Chrome zobrazí. Jakmile bude toto heslo zadáno, uložené údaje se zobrazí jen na minutu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru