Chrome verze 25 bude šifrovat všechna hledání

Příští verze webového prohlížeče od Googlu bude podle všeho šifrovat všechna hledání uživatele. V současné době Chrome šifruje pouze dotazy uživatelů, kteří jsou přihlášeni k účtu na Googlu.
reklama

Nová verze Chrome, na níž Google v současné době pracuje, bude za použití Secure Socket Layer (SSL) šifrovat všechna hledání, která budou v rámci prohlížeče provedena. "Díky SSL se uživatelé mohou cítit na internetu bezpečněji a mohou si být jistější v tom, že je nikdo nesleduje," uvedl na blogu Googlu Adam Langley. Nutno podotknout, že IT experti nedávno SSL kritizovali kvůli tomu, že pro internetové zločince je velmi snadné zfalšovat SSL certifikát a oklamat tak celou ochranu. Podle Langleyho uživatelé Chrome změnu nijak nezaznamenají, hledání v Googlu by se naopak měla ještě urychlit.

Konkurenční Mozilla spustila šifrování u hledání v Googlu pro uživatele Firefoxu v červenci 2012, Apple se svým Safari následovalo o dva měsíce později. I když Google nevysvětlil, co mu na zavedení SSL pro všechna hledání trvalo tak dlouho, mluví se o tom, že SSL komplikuje zaměřování reklam na uživatele. Kvůli šifrovaným hledáním totiž společnosti nemohou o uživatelích na webu sbírat data. V současné době je šifrovaných asi 39 % hledání na Googlu.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru