Chrome sklidil kritiku za ukládání nechráněných hesel

Mnoho lidí si neuvědomuje, že webové prohlížeče ukládají hesla lokálně a softwarový developer Elliot Kember nyní poukázal na to, jak snadné je získání přístupu k heslům uloženým v Google Chrome. 
reklama

Podle Kembera je to až "šíleně" jednoduché - do prohlížeče stačí zadat chrome://settings/passwords a následně kliknout na tlačítko Show. V prohlížeči neexistuje žádná možnost, jak hesla skrýt například pomocí jednoho administrátorského hesla, takže s lokálním přístupem k počítači můžete díky několika kliknutím zjistit hesla pro všechny navštívené webové adresy. 

U Firefoxu je to podobné - stačí vejít do sekce Uložená hesla. Prohlížeč od Mozilly však umožňuje skrýt je pod jedno administrátorské heslo, i když tato možnost je defaultně vypnutá. Internet Explorer ukládá hesla v aplikaci Web Credential Manager, ke které získáte přístup jen zadáním hesla u vašemu uživatelskému účtu. Podobný systém ochrany má i Mac OS X.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru