Chrome OS má nové UI, vypadá více jako desktop

Google upgradoval svůj operační systém a vdechl mu tak nový život. Chrome OS nyní díky uživatelskému rozhraní s názvem Aura vypadá více jako Windows či OS X.
reklama

Rozhraní Aura znamená odklon od původního konceptu Chrome OS jako jednoho velkého okna webového prohlížeče. Nyní operační systém umožňuje otevřít naráz více oken a objevilo se i několik dalších funkcí, které podporují tradiční myšlenku desktopu. Tou první z nich je taskbar (neboli shelf, jak mu říká Google), který je umístěn na spodní straně displeje a umožňuje rychlý přístup k řadě webových aplikací nebo systémovým informacím jako je stav nabití baterie. Chrome OS nyní také umožňuje rozdělovat či slučovat jednotlivé záložky prohlížeče, takže má uživatel při správě oken větší svobodu.

Novinkou je i možnost měnit velikost oken tím, že je uživatel uchopí za libovolný roh. Google implementoval také podporu více monitorů a lepší správu kompresovaných dat. Google Chrome OS byl vydán v roce 2010 jako "rychlý, jednoduchý a bezpečný OS", systém však neuspěl tak, jak Google čekal. V současné době lze Chrome OS ve verzi 19 stáhnout přes Dev channel.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru