Chrome OS bude na trhu až v příštím roce

Šéf Googlu Eric Schmidt oznámil, že nová verze Androidu (2.3) bude dostupná během několika týdnů a Chrome OS bude oficiálně dostupný během následujících několika měsíců na tabletech s platformou od Intelu. Google tak vydání operačního systému Chrome přesunuje až na rok 2011, neboť dříve Schmidt tvrdil, že se na trhu objeví v druhé polovině roku 2010. Vydání netbooku s Chrome OS až v roce 2011 potvrdil také Jim Wong ze společnosti Acer s tím, že "v příštím roce budou vydány i netbooky na této platformě od dalších firem." Google tak nebude moci využít nákupní horečky před letošními Vánocemi.
reklama
Tablety s operačním systémem Chrome od Googlu se na trhu objeví až příští rok.

Někteří uživatelé si však tablety s Chrome OS budou moci podle portálu Engadget vyzkoušet už v tomto roce. Netbook se značkou Googlu totiž bude dostupný ještě před Vánocemi pro některé zaměstnance Googlu, partnery a jejich rodiny. Jelikož Chrome OS není ještě dokončen, dostanou se tyto netbooky do rukou spíše technologických nadšencům. Server DigiTimes dříve v tomto měsíci informoval, že tchajwanská společnost ODM Inventec dostala od Googlu zakázku na výrobu 75 000 těchto tabletů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru