Chrome Frame pomuže starým verzím IE s HTML5

Google včera vydal finální verzi doplňku Chrome Frame, který uživatelům umožní využívat nové webové technologie ve starších prohlížečích.

Reklama

Jako „starší webové prohlížeče“ Google označil Internet Explorer verze 6, 7 a 8. Chrome Frame Google využívá i u některých vlastních služeb, jako jsou Docs nebo YouTube. S vydáním stabilní verze Chrome Frame se Google snaží pomoci vývojářům, aby mohli své webové aplikace udělat přístupné i pro IE6, 7 a 8. “Některé z těch (HTML5) funkcí Internet Explorer nepodporuje, zvlášť jeho starší verze,” řekl softwarový inženýr Alex Russell z Googlu. “A aby se dostaly k uživatelům IE, musejí vývojáři často investovat spoustu času do vytvoření doplňkových řešení. Někdy také musejí funkce své aplikace pro IE limitovat.”

Chrome Frame přidá do webových stránek kód, který zjišťuje, zda má uživatel nainstalován tento doplněk. Pokud jej člověk bude mít, zobrazí se mu webová stránka s rozšířenými funkcemi (využívajícími například HTML5), jinak se zobrazí v omezené podobě.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář