Chrome Frame pomuže starým verzím IE s HTML5

Google včera vydal finální verzi doplňku Chrome Frame, který uživatelům umožní využívat nové webové technologie ve starších prohlížečích.
reklama

Jako „starší webové prohlížeče“ Google označil Internet Explorer verze 6, 7 a 8. Chrome Frame Google využívá i u některých vlastních služeb, jako jsou Docs nebo YouTube. S vydáním stabilní verze Chrome Frame se Google snaží pomoci vývojářům, aby mohli své webové aplikace udělat přístupné i pro IE6, 7 a 8. "Některé z těch (HTML5) funkcí Internet Explorer nepodporuje, zvlášť jeho starší verze," řekl softwarový inženýr Alex Russell z Googlu. "A aby se dostaly k uživatelům IE, musejí vývojáři často investovat spoustu času do vytvoření doplňkových řešení. Někdy také musejí funkce své aplikace pro IE limitovat."

Chrome Frame přidá do webových stránek kód, který zjišťuje, zda má uživatel nainstalován tento doplněk. Pokud jej člověk bude mít, zobrazí se mu webová stránka s rozšířenými funkcemi (využívajícími například HTML5), jinak se zobrazí v omezené podobě.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru