Chrome dosáhl na nové maximum, Internet Explorer si opět pohoršil

Webový prohlížeč Chrome od Googlu podle nových statistik dosáhl nového maxima v počtu uživatelů, IE se naopak opět propadl. Mezi únorem a březnem klesl podle statistik analytické společnosti Net Applications podíl Internet Exploreru o 0,85%, zatímco Firefox nabral 0,06%. Vítězem měsíce byl Chrome, který získal 0,64 procentních bodů, zatímco Safari od Apple si polepšilo o 0.25% a Opera stagnovala. Internet Explorer se tak dostal (navzdory vydání nového IE9) na své nové minimum: používá jej 55.92% uživatelů na světě. Na druhém místě se drží Firefox s 21.8% (což by také mohlo být lepší, neboť minulý rok dosáhl tento prohlížeč téměř až na 25%), uvidíme, jak nyní ovlivní podíl Firefoxu na trhu vydání jeho čtvrté verze.
reklama
Webový prohlížeč Chrome od Googlu podle nových statistik dosáhl nového maxima v počtu uživatelů, IE se naopak opět propadl.

Naopak nového maxima dosáhl Chrome od Googlu, který nyní drží 11.57% globálního trhu. Ten nemá na rozdíl od konkurence problém s tím, že by uživatelé používali i po vydání nových verzí prohlížeče verze staré - a to jen díky jeho jednoduchému aktualizačnímu systému, který nové verze prohlížeče stáhne automaticky.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru