Chrome dosáhl na nové maximum, Internet Explorer si opět pohoršil

Webový prohlížeč Chrome od Googlu podle nových statistik dosáhl nového maxima v počtu uživatelů, IE se naopak opět propadl.

Reklama

Webový prohlížeč Chrome od Googlu podle nových statistik dosáhl nového maxima v počtu uživatelů, IE se naopak opět propadl. Mezi únorem a březnem klesl podle statistik analytické společnosti Net Applications podíl Internet Exploreru o 0,85%, zatímco Firefox nabral 0,06%. Vítězem měsíce byl Chrome, který získal 0,64 procentních bodů, zatímco Safari od Apple si polepšilo o 0.25% a Opera stagnovala. Internet Explorer se tak dostal (navzdory vydání nového IE9) na své nové minimum: používá jej 55.92% uživatelů na světě. Na druhém místě se drží Firefox s 21.8% (což by také mohlo být lepší, neboť minulý rok dosáhl tento prohlížeč téměř až na 25%), uvidíme, jak nyní ovlivní podíl Firefoxu na trhu vydání jeho čtvrté verze.

Naopak nového maxima dosáhl Chrome od Googlu, který nyní drží 11.57% globálního trhu. Ten nemá na rozdíl od konkurence problém s tím, že by uživatelé používali i po vydání nových verzí prohlížeče verze staré - a to jen díky jeho jednoduchému aktualizačnímu systému, který nové verze prohlížeče stáhne automaticky.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář