Chrome Apps nyní fungují i na iOS a Androidu

Google včera oznámil, že jeho Chrome Apps budou bez problémů fungovat i na dvou nejpopulárnějších mobilních platformách současné doby - iOS a Androidu.

Reklama

Chrome Apps jsou aplikace vytvořené za pomoci HTML5 a uživatelé Windows, Macu či Chrome OS je mohou používat, aniž by museli otvírat své webové prohlížeče. Aplikace jsou však založené na Chrome, a tak bez něj nemohou fungovat. Google nyní zpřístupnil vývojářskou preview verzi Apache Cordova, díky které mohou vývojáři Chrome Apps přetvořit tak, aby nativně fungovaly na Androidu a iOS. Díky Cordova budou tvůrci aplikací schopni tyto publikovat v Google Play a Apple App Store.

Google zpřístupnil podporu pro Chrome Apps v mobilním prostředí již na konci minulého roku. "Cordova umožňuje vývojářům jednoduše rozšířit dosah svého působení s Chrome Apps na další mobilní platformy," uvedl softwarový inženýr z Googlu Andrew Grieve. Díky Cordova mohou vývojáři psát aplikace v HTML5, CSS a JavaScriptu a následně je "zabalit" do nativních jazyků iOS a Androidu.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář