Chrome Apps nyní fungují i na iOS a Androidu

Google včera oznámil, že jeho Chrome Apps budou bez problémů fungovat i na dvou nejpopulárnějších mobilních platformách současné doby - iOS a Androidu.
reklama

Chrome Apps jsou aplikace vytvořené za pomoci HTML5 a uživatelé Windows, Macu či Chrome OS je mohou používat, aniž by museli otvírat své webové prohlížeče. Aplikace jsou však založené na Chrome, a tak bez něj nemohou fungovat. Google nyní zpřístupnil vývojářskou preview verzi Apache Cordova, díky které mohou vývojáři Chrome Apps přetvořit tak, aby nativně fungovaly na Androidu a iOS. Díky Cordova budou tvůrci aplikací schopni tyto publikovat v Google Play a Apple App Store.

Google zpřístupnil podporu pro Chrome Apps v mobilním prostředí již na konci minulého roku. "Cordova umožňuje vývojářům jednoduše rozšířit dosah svého působení s Chrome Apps na další mobilní platformy," uvedl softwarový inženýr z Googlu Andrew Grieve. Díky Cordova mohou vývojáři psát aplikace v HTML5, CSS a JavaScriptu a následně je "zabalit" do nativních jazyků iOS a Androidu.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru