Chrome 27 přináší nové hlasové vyhledávání

Google na své vývojářské konferenci I/O představil kontroverzní hlasové hledání a nyní jej integroval do prohlížeče Chrome na desktopu.
reklama

Uživatelé, kteří chtějí využít alternativní metodu vyhledávání, si mohou stáhnout Chrome 27 zde. Funkce je o něco lepší, než předchozí hlasové hledání v Chrome - namísto pouhé možnosti čtení předem daných pokynů, jež navíc musely být precizně přečteny, Chrome nyní rozumí běžné angličtině. Vyhledávání je dostupné na Google.com. Zde uživatel jednoduše klikne na mikrofon a bude dotázán na povolení využívat k hlasovému hledání připojené zařízení. Následně již stačí jen říct požadované klíčové slovo nebo otázku a vyhledávač zobrazí výsledky.

U některých hledání vám Google může i odpovědět. Například na dotaz "jak se dostanu do Philadelphie?" Google odpověděl, že má k dispozici mapu a ukázal ji na obrazovce. Vyhledávač si pamatuje kontext, takže pokud se například zeptáte "Jak starý je Bill Gates?" a následně dodáte "Kdo je jeho žena?", vyhledávač bude vědět, na koho se ptáte. Google dodal, že vyhledávač je stále ve fázi vývoje, takže se mohou vyskytovat chyby.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru