Chrome 25 přináší podporu rozpoznání hlasu

Google vydal novou verzi svého webového prohlížeče Chrome, která přináší řadu bezpečnostních vylepšení a oprav chyb spolu s podporou rozpoznání hlasu pomocí Web Specch API.
reklama

Díky této API mohou vývojáři přijímat hlasový vstup ve svých webových aplikací ať už pro vyhledávání nebo navigaci na webu. Web Speech API umí přijmout jak jednotlivé hlasové požadavky, tak nepřerušovaný mluvený projev. Data jsou následně odeslána službě Google Voice pro zanalyzování a výsledek je odeslán zpět do prohlížeče. Google vytvořil zajímavé demo, které API představuje v akci. Chrome 25 také zamezuje "tichému" instalování přídavků na pozadí Windows. Možnost tiché instalace přídavků totiž byla zneužívána.

Google opravil i chybu, díky níž nastávaly problémy s pamětí při přehrávání webového audia, přetékání bufferu při dekódování souborů Vorbis, chyba s přístupem k paměti u SVG parseru a další. Celkem Chrome 25 opravuje 22 chyb, z nichž 9 je vysoce nebezpečných, 8 středně a 5 málo.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru