Chrome 17 beta je zase o něco rychlejší

Google zpřístupnil betaverzi prohlížeče Chrome verze 17, která přináší vylepšení rychlosti i bezpečnosti.
reklama

Chrome 17 beta umí načítat webové stránky na pozadí před tím, než uživatel vůbec dokončí psaní URL v adresovém řádku. "Pokud funkce automatického doplňování zjistí, že uživatel s velkou pravděpodobností míří na určitou webovou stránku, automaticky ji na pozadí začne načítat," řekl Dominic Hamon z Googlu. Díky tomu se webová stránka objeví téměř okamžitě po dopsání její adresy. Google také vylepšil svou technologii Safe Browsing, která uživatele chrání před nebezpečnými kódy tím, že provádí analýzu souborů jako .exe nebo .msi. Pokud prohlížeč vyhodnotí nějaký soubor jako podezřelý, zobrazí uživateli oznámení.

Safe Browsing chrání uživatele hlavně před technikami tzv. sociálního inženýrství jako jsou falešné antiviry. I když je databáze známých nebezpeční zatím údajně pomalá malá a nová přibývají každým dnem, do vydání finální verze by se měla značně zvětšit. Chrome 17 beta samozřejmě přináší i řadu dalších vylepšení stability a bezpečností. Stahovat můžete zde.


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru