Chrome 12 již nepodporuje Google Gears

Google před nedávnem vydal již dvanáctou stabilní verzi svého webového prohlížeče Chrome, která již neobsahuje známý přídavek Google Gears.

Reklama

Google Gears je plug-in, který byl pro Chrome vydán v roce 2007 a měl zajišťovat podporu pro offline webové aplikace. Přídavek však přinesl spoustu jiných funkcí postavených na HTML5 - a to v době, kdy ještě tento standard nebyl v prohlížečích vůbec běžný. Google přestal Gears vyvíjet v minulém roce s tím, že “všechny funkce Gears přenese do webových standardů jako je HTML5 a následně pak do Chrome.” A funkce jako geolokace nebo upozornění již nyní v Chrome standardně jsou, proto nastal ten pravý čas Gears úplně zrušit.

“Jelikož jsou všechny funkce z Gears již implicitně obsaženy v HTML5, je načase říci Gears sbohem. Již nebudou vydány další verze Gears a nové prohlížeče jako Firefox 4 nebo Internet Explorer 9 již nebudou podporovány. Gears samozřejmě také odstraníme z Chrome 12,” oznámil Google. Překvapivé však je, že důležité služby jako Gmail nebo Google Calendar budou pro práci offline Gears stále používat. Jiné služby jako Google Docs a Google Reader tento plugin přestaly podporovat minulý rok.

Zdroj: Google

Reklama

Komentáře

Gears byly konkrétně odstraněny z Revize 77888.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nevím jak z toho stahnout chrome 12 a nikde se mi nedaří najít instalační soubor

Přidat komentář