Chrome 12 již nepodporuje Google Gears

Google před nedávnem vydal již dvanáctou stabilní verzi svého webového prohlížeče Chrome, která již neobsahuje známý přídavek Google Gears.
reklama

Google Gears je plug-in, který byl pro Chrome vydán v roce 2007 a měl zajišťovat podporu pro offline webové aplikace. Přídavek však přinesl spoustu jiných funkcí postavených na HTML5 - a to v době, kdy ještě tento standard nebyl v prohlížečích vůbec běžný. Google přestal Gears vyvíjet v minulém roce s tím, že "všechny funkce Gears přenese do webových standardů jako je HTML5 a následně pak do Chrome." A funkce jako geolokace nebo upozornění již nyní v Chrome standardně jsou, proto nastal ten pravý čas Gears úplně zrušit.

"Jelikož jsou všechny funkce z Gears již implicitně obsaženy v HTML5, je načase říci Gears sbohem. Již nebudou vydány další verze Gears a nové prohlížeče jako Firefox 4 nebo Internet Explorer 9 již nebudou podporovány. Gears samozřejmě také odstraníme z Chrome 12," oznámil Google. Překvapivé však je, že důležité služby jako Gmail nebo Google Calendar budou pro práci offline Gears stále používat. Jiné služby jako Google Docs a Google Reader tento plugin přestaly podporovat minulý rok.

Zdroj: Google

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru