CESu 2010 dominuje linuxová armáda

Ačkoliv jsme se i tentokrát dočkali na CESu především mobilních zařízení stavících na procesoru Intel Atom, není to kombinace „Wintel“, která pro letošek ovládla trh novinek. Letos ji totiž zastínila doslova armáda na Linuxu stavících smartbooků, tabletů a dalších nepopsatelných udělátek.
reklama

Z těch zajímavějších kousků musíme připomenout Lenovo Skylight vybavený procesory Qualcomm Snapdragon. Taková e-čtečka od Logic Que pro změnu jede na Marvellech. Freescale se pochlubilo s referenční platformou pro sub-200 USD netbooky.

Pozadu ovšem nezůstaly ani společnosti Nvidia (5 nových tabletů) a Foxcomm s dalším tučňákem. Objevily se také firmy (jako třeba AOC) doposud známé z jiné branže, které se pokoušejí uchytit na dalších trzích (typicky e-book reader na tisíc a jeden způsob). A čemu vděčí Linux za tuto pozornost? Samozřejmě ceně a také možnosti upravit si OS dokonale pro potřeby konkrétního zařízení.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru