Český normalizační institut přijal Open XML

Český normalizační institut (ČNI) minulý týden odeslal svůj souhlas s přijetím normy DIS 29500 (formát Open XML) na ženevský sekretariát ISO/IEC... Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí normy na základě hlasování všech 87 členů ISO/IEC bude oznámeno počátkem měsíce dubna.
reklama

OpenXML je nový formát pro ukládání souborů v aplikacích sady Microsoft Office. Více informací o tomto formátu můžete najít na Digitálně.cz.

Česká republika se prostřednictvím ČNI do procesu schvalování normy aktivně zapojila a v průběhu roku 2007 přeložila 75 komentářů a návrhů, z nichž byly všechny s výjimkou jednoho (který byl zapracován jen částečně) přijaty a zapracovány.

Také díky úspěchu svých komentářů a návrhů se ČNI rozhodla normu Open XML přijmout, jak píše na svých webových stránkách.

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Osobně jsem pro standardizaci MS OOXML, byť sám často používám OpenOffice i ODF formát, takže s tímto krokem souhlasím. Jsem zvědav, jak to dopadne celosvětově.

Profile picture for user Jan Polzer

Spíš si myslím, že otázka zní KDY, než JAK to dopadne. Já jsem pro standardizaci OpenXML.

 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru