České Radiokomunikace s novou páteřní sítí L2/L3 a WiMAXem

České Radiokomunikace včera představily brněnským novinářům svůj projekt nové páteřní sítě L2/L3 a také technologii WiMAX.

Reklama

Cílovými zákazníky nové páteřní sítě L2/L3 budou velkoobchodní partneři Českých Radiokomunikací, ke kterým patří alternativní fixní operátoři, kabelové televize, regionální ISP (internet service provider), mobilní operátoři a rozhlasové a televizní stanice.

Síť zahájila svůj provoz od 25. 8. 2009 a České Radiokomunikace ji chtějí mimo jiné využít k připojení IP DSLAMů, pro zálohu přístupových míst technologie WiMAX a pro další bezdrátové sítě. Zde je mapa nové páteřní sítě L2/L3:

L2/L3

L2/L3

Další podrobnější informace najdete na Lupě v článku Jiřího Peterky.

WiMAX

Připojení k internetu prostřednictvím sítě WiMAX je primárně určeno firmám, které chtějí realizovat připojení všech svých poboček u jedné společnosti. České Radiokomunikace jsou tak schopny zajistit připojení i v místech, kam nedosáhne síť ADSL a další technologie tohoto nebo jiného operátora. Povolený dosah WiMAXu je v České republice 15 km, maximální se pohybuje okolo 50 km.

WiMAX nabízí symetrické i nesymetrické připojení a kromě dat i přenos telefonních služeb. Technologie by měla rozpoznat volání a upřednostnit jej na úkor datových přenosů. Tarif Premium WiMAX určený pro domácnosti je nastaven na 999 Kč s DPH, rychlostí 3/1 Mbps a agregací 1:40. Byznysové tarify jsou cenově o něco výše, orientační cena je okolo 1 500 Kč a je věcí konkrétní smlouvy se zákazníkem.

Pozice WiMAXu mezi jinými bezdrátovými technologiemi

Pozice WiMAXu mezi jinými bezdrátovými technologiemi

Postup výstavby sítě WiMAX

Postup výstavby sítě WiMAX

Další informace najdete přímo na webu Českých Radiokomunikací.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář