České knihy o Drupalu mají svůj web

Vzhledem k tomu, že moje knihy o redakčním systému Drupal se postupně rozmnožují, rozhodl jsem se, že si zaslouží vlastní, byť zatím velmi jednoduchý web, který je bude prezentovat. V minulém týdnu jsem jej tedy vytvořil.
reklama

Poslední dobou stavím na Drupalu už jen větší projekty, jako jsou webové magazíny, rozsáhlejší firemní weby a občas eshopy. Jednoduchý malý web věnovaný nějakému produktu či malé firmě jsem už dlouho na Drupalu nestavěl. Dávám v takových případech přednost malým redakčním systémům bez potřeby databáze, jako je například GetSimple.

Jenže u webu věnovanému knihám o Drupalu není možné, aby běžel na něčem jiném, než právě na Drupalu. Jádro Drupalu 7 jsem tedy oblékl do responsivního tématu vzhledu Skeleton a přidal k němu několik doplňkových modulů. Využil jsem rovněž modul Autcache, který si uloží kompletní HTML pro celou stránku do databáze a pak servíruje už jen předrenderovanou stránku. Umí navíc fungovat i se souborovu cache.

Web najdete na adrese KnihaDrupal.cz KnihyPolzer.cz. Najdete na něm přehled mých dosavadních knih o Drupalu, informace o připravované knize i další zajímavé informace o Drupalu. Pokud by vás to zajímalo, můžete kouknout na stránku popisující informace o tom, z čeho je web postaven.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Pěkný web i zvolená šablona.

Profile picture for user Jan Polzer

Jo, to jsou některé mé vlastní weby. Některé žijí více, jiné méně. Na www.polzer.cz mám samozřejmě i ukázky webů, které jsem stavěl pro klienty.

návštěvník

Doufám, že kniha o Drupal 8 bude více pro programátory. Každý už ví, jak se instaluje a nastavuje Drupal. Teď by to chtělo víc kódovat.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru