CDMA iPhone 4 již za měsíc?

Údajně již v polovině února se ve Spojených státech začne prodávat nová verze populárního iPhonu, která bude podporovat sítě CDMA. Alespoň podle zahraničních zpravodajských webů.

Reklama

Server BusinessWeek minulý týden přinesl zprávu, že iPhone pro sítě CDMA, respektive pro amerického operátora Verizon, bude na trhu do Valentýna. A webové portály PocketNow a Redmond Pie nyní přinesly pár nových informací, které ukazují, že Verizon a jeho partneři se na iPhone 4 připravují.

Společnost Verizon Trademark Services si již prý koupila domény iphoneonverizon.com a iphoneforverizon.com. Firma Case-Mate, který vyrábí mimo jiné obaly na iPhony, pak na svůj web umístil oznámení, podle kterého nyní vyrábí obaly “i pro verzi iPhonu 4 pro Verizon.”

Otázkou zůstává, v čem se bude lišit obal pro CDMA a GSM verzi iPhonu (bude mít iPhone jiné rozměry?). Poté, co na novou nabídku Case-Mate upozornil Redmond Pie, byla však (po intervenci Apple?) stažena.

CDMA je standard 3G sítě, který v USA využívá kromě Verizonu také Sprint. Konkurenční operátoři jako T-mobile a AT&T používají standard GSM. V ČR se pokrytí CDMA prakticky nerozšiřuje. Do jeho posilování investuje pouze U:fon (pro některé datové služby jeho pokrytí CDMA využívá Vodafone). O2 má standardem CDMA pokryto 80% republiky.

Zdroj: DailyTech

Reklama

Přidat komentář