CDMA iPhone 4 již za měsíc?

Údajně již v polovině února se ve Spojených státech začne prodávat nová verze populárního iPhonu, která bude podporovat sítě CDMA. Alespoň podle zahraničních zpravodajských webů.
reklama

Server BusinessWeek minulý týden přinesl zprávu, že iPhone pro sítě CDMA, respektive pro amerického operátora Verizon, bude na trhu do Valentýna. A webové portály PocketNow a Redmond Pie nyní přinesly pár nových informací, které ukazují, že Verizon a jeho partneři se na iPhone 4 připravují.

Společnost Verizon Trademark Services si již prý koupila domény iphoneonverizon.com a iphoneforverizon.com. Firma Case-Mate, který vyrábí mimo jiné obaly na iPhony, pak na svůj web umístil oznámení, podle kterého nyní vyrábí obaly "i pro verzi iPhonu 4 pro Verizon."

Otázkou zůstává, v čem se bude lišit obal pro CDMA a GSM verzi iPhonu (bude mít iPhone jiné rozměry?). Poté, co na novou nabídku Case-Mate upozornil Redmond Pie, byla však (po intervenci Apple?) stažena.

CDMA je standard 3G sítě, který v USA využívá kromě Verizonu také Sprint. Konkurenční operátoři jako T-mobile a AT&T používají standard GSM. V ČR se pokrytí CDMA prakticky nerozšiřuje. Do jeho posilování investuje pouze U:fon (pro některé datové služby jeho pokrytí CDMA využívá Vodafone). O2 má standardem CDMA pokryto 80% republiky.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru