cash: absurdně malá alternativa k jQuery pro moderní prohlížeče

Máte rádi jQuery, používáte jej především k manipulaci s prvky na webové stránce, ale vadí vám velikost této knihovny? Pokud chcete používat její syntaxi, ale rádi byste minimalizovali datovou náročnost stránky, koukněte na cash.
reklama

Autor knihovny cash řešil podobný problém. Má rád syntaxi jQuery, ale chtěl minimalizovat velikost stránky. Vytvořil proto knihovnu, která má téměř shodnou syntaxi, postrádá některé věci z jQuery (typicky třeba animace, což lze řešit v CSS) a vejde se do 8 kB. Což je asi desetkrát méně, než má jQuery 3 po minimalizaci.

Cílem cash samozřejmě není jQuery nahradit, spíše jen poskytnout alternativu tam, kde použití celého jQuery nedává smysl. Což může být celá řada webů. Podporovány jsou tyto prohlížeče: Chrome 34+, Safari 7+, Firefox 28+, IE9+, Opera 23+, IOS Safari 7+, Android Chrome 34+, Android Browser 4+.

Další informace a odkaz pro stažení z GitHubu najdete na webu projektu cash.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru