Čas miniaplikací pro Windows skončil, nyní se vše podřídí Metru

Nové uživatelské rozhraní Metro v připravovaných Windows 7 již nyní vytlačilo miniaplikace pro Windows 7. Alespoň tak můžeme interpretovat oznámení na webu gallery.live.com, který původně sloužil právě ke stahování miniaplikací pro Windows.
reklama

Miniaplikace v podání Microsoftu se poprvé objevily ve Windows Vista, kde tehdy běžely v postranním panelu. S příchodem Windows 7 se jejich životní prostor rozrostl na celou plochu. Kromě výchozích miniaplikací jste si mohli stáhnout celou řadu dalších z katalogu na webu gallery.live.com. Tomu je nyní konec.

Jak informuje hlášení na uvedeném webu, Microsoft se nyní zaměří na podporu mnohem sofistikovanějších a funkčně i graficky více vybavenějších a schopnějších aplikací pro novou verzi Windows, jinými slovy na aplikace pro Windows 8, které poběží v grafickém rozhraní Metro.

Z pohledu programátora se obojí aplikace tvoří podobně. I pro miniaplikace ve Windows 7 jste si mohli vystačit se znalostí HTML, CSS a JavaScriptu, nicméně ve Windows 8 můžete pomocí JavaScriptu volat přímo systémové funkce a schopnosti vaší aplikace jsou tak teoreticky neomezené. V dohledné době se jejich tvorbě budeme věnovat i na Maxiorlovi.

Mimochodem, na gallery.live.com jste mohli najít i doplňkové moduly pro Windows Live Foto Galerii nebo pro Windows Live Writer. Ty nadále najdete na webu plugins.live.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru