Být na YouTube se vyplácí - můžete vydělávat miliony

Mít zajímavý nápad, udělat video a umístit jej na YouTube se rozhodně vyplácí. Podle nové studie tak můžete vydělat i miliony korun.
reklama

Ze studie společnosti TubeMogul vyplývá, že deset nezávislých lidí na YouTube si v minulém roce vydělalo přes 100 000 dolarů (2 miliony korun). Jako nezávislého člověka TubeMogul posuzoval každého, kdo není součástí nějaké firmy nebo značky. Ze studie vyplývá, že YouTube se se svými "úspěšnými partnery" dělí o zisky z reklamy umístěné vedle jejich videí 50/50. A kdo že si v uplynulém roce na populárním webu vydělal nejvíce? Byl to Shane Dawson s 315 000 dolary (6.3 milionu korun). Dawson na portálu má tři tématicky odlišné kanály.

Zajímavé peníze vydělal i seriál s názvem Otravný pomeranč (Annoying Orange), který jeho tvůrcům díky reklamě vygeneroval v přepočtu 5.7 milionu korun. Úspěšné byly dále video blogy Philipa DeFranca, které tomuto muži v uplynulém roce přinesly v přepočtu více než 300 000 korun měsíčně. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Je vidět, že na YouTube se s dobrým nápadem dají vydělat opravdu pěkné peníze.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Ale ako sa dá deliť o zisky z videa. Treba na to účet ako na google adsense. Alebo len ked mám 1 mil. videní tak mi ponúkne google spoluprácu... ? To je otázka :)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru