Build 7955 Windows 8 ukázal nové funkce

Poté, co na internet včera unikl nový build Windows 8, bylo opět objeveno několik funkcí, které nová verze operačního systému nabídne.
reklama

První z nich je tzv. "immersive browser," což je nový jednoduchý prohlížeč. Podle zveřejněných screenshotů tento prohlížeč uživatelům nabídne velmi zjednodušené rozhraní, a to pouze tlačítka Vpřed a Zpět, adresový řádek, tlačítka Aktualizovat a Oblíbené.

Druhá funkce se jmenuje "History Vault" a půjde o funkci podobnou Apple Time Machine. History Vault bude spravovat všechny uložené soubory v čase, díky čemuž uživatelé budou moci obnovit jejich původní stav (nebo obnovit zcela smazané soubory). I když celá funkce v následujících měsících dozná ještě řadu změn, celá myšlenka se týká toho, že uživatel bude moci obnovit jednotlivé soubory (oproti Bodu obnovy v současných Windows, jenž obnoví celý systém k danému datu).

Nový build Windows 8 navíc přinesl vylepšené efekty kurzoru myši a klávesnice.Na YouTube byla k dispozici ukázka ve formě videa, Microsoft však využil nárokování autorských práv a video již bylo odstraněno.

Na videu bylo také vidět, že Microsoft pracuje na nových efektech pro tablety, což znamená, že Windows 8 bude dobře využitelný i na mobilních zařízeních. Nejnovější build Windows 8 se objevil na soukromém FTP serveru na betaarchive.com, odkud se dostal na torrentové stránky.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru