Budou nové filmy k pronájmu až měsíc po uvedení?

Netflix nedávno podepsal dohodu s Warner Bros., která trvá na 28 denní pauze mezi nabídkou nejnovějších DVD i Blu-ray disků a jejich zpřístupněním k pronájmům. Jinými slovy, zájemce o vidění si bude moci vybrat mezi koupením nebo měsíčním posečkáním.
reklama

Začíná se tím pádem spekulovat, zda se brzy přidají i další velké a známé půjčovny – Redbox, Blockbuster a Movie Gallery, abychom zmínili jen některé. A proč to vše? Přirozeně kvůli tomu, aby se zvýšily stagnující až upadající prodeje disků. S tímto úpadkem přirozeně ostře kontrastuje vzestup obratu půjčoven.

Trojice největších hollywoodských studií (20th Century Fox, Universal a Warner Bros.) již instruovala svoje distributory disků, aby neposkytovali disky službě Redbox (ta proslula zejména zajímavou cenou 1 USD za den). Zda to bude motivovat diváky k větším nákupům disků je ale stále ještě ve hvězdách.

Zdroj: Yahoo Tech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru