Budou Macy od Apple pohánět procesory AMD?

Když Apple v roce 2006 oznámil, že ve svých počítačích Mac bude používat platformu Intelu, mnoho pozorovatelů se ptalo proč Apple nezvolil konkurenční AMD. O d té doby, co Macy pohánějí procesory od Intelu, však tržby Maců vzrostly, a tak je zřejmé, že vztahy Apple-Intel jsou velmi dobré. Proto je zajímavá zpráva, kterou včera přinesl respektovaný portál AppleInsider - podle něj Apple vede rozhovory se společností AMD, která by mohla vystřídat Intel a desktopy spolu s notebooky Apple by byly postaveny na její platformě.
reklama

 "AMD povolil Apple práci na jeho procesorech v laboratořích Apple. Díky tomu bude Apple schopné porovnat jejich výkon s platformou Intelu a případně procesory AMD představit ve svých nových zařízeních," napsal AppleInsider. To potvrzuje i web DailyTech, podle kterého Apple pokukuje po nových technologiích AMD jako je třeba platforma Fusion – procesory na této platformě se v noteboocích a desktopech objeví v roce 2011.

AppleInsider dodává, že je také možná spolupráce Apple s Intelem i AMD zároveň s tím, že Intel by dodával procesory pro nejvýkonnější laptopy Apple MacBook Pro a iMac a počítače Apple střední a nižší třídy by mohly být postavené na platformě AMD. Intel, AMD ani Apple nechtěli tyto spekulace zatím nijak komentovat.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Skutečně ? Apple postavený na platformě Apple !

....a počítače Apple střední a nižší třídy by mohly být postavené na platformě Apple....

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru