Budou Macy od Apple pohánět procesory AMD?

Když Apple v roce 2006 oznámil, že ve svých počítačích Mac bude používat platformu Intelu, mnoho pozorovatelů se ptalo proč Apple nezvolil konkurenční AMD. O d té doby, co Macy pohánějí procesory od Intelu, však tržby Maců vzrostly, a tak je zřejmé, že vztahy Apple-Intel jsou velmi dobré. Proto je zajímavá zpráva, kterou včera přinesl respektovaný portál AppleInsider - podle něj Apple vede rozhovory se společností AMD, která by mohla vystřídat Intel a desktopy spolu s notebooky Apple by byly postaveny na její platformě.

Reklama

 ”AMD povolil Apple práci na jeho procesorech v laboratořích Apple. Díky tomu bude Apple schopné porovnat jejich výkon s platformou Intelu a případně procesory AMD představit ve svých nových zařízeních,” napsal AppleInsider. To potvrzuje i web DailyTech, podle kterého Apple pokukuje po nových technologiích AMD jako je třeba platforma Fusion – procesory na této platformě se v noteboocích a desktopech objeví v roce 2011.

AppleInsider dodává, že je také možná spolupráce Apple s Intelem i AMD zároveň s tím, že Intel by dodával procesory pro nejvýkonnější laptopy Apple MacBook Pro a iMac a počítače Apple střední a nižší třídy by mohly být postavené na platformě AMD. Intel, AMD ani Apple nechtěli tyto spekulace zatím nijak komentovat.

Zdroj: DailyTech

Reklama

Komentáře

Skutečně ? Apple postavený na platformě Apple !

....a počítače Apple střední a nižší třídy by mohly být postavené na platformě Apple....

Přidat komentář