Bude mít Google Chrome OS pozitivní či negativní dopad na Linux?

Na příchod nového operačního systému od firmy Google lze nahlížet ze dvou hledisek: Pozitivního a negativního, jako obvykle až čas nám ukáže, které z nich získalo navrch…

Reklama

Dle webu DistroWatch.com existuje k dnešnímu dni 804 linuxových distribucí a přesto se najdou lidé (a nikoliv nutně rýpalové z linuxové komunity), kterým se zdá 6 verzí u budoucích Windows 7 mnoho.

Vliv příchodu Google Chrome OS vidí optimisté a pesimisté naprosto rozdílně. Zatímco ti první tvrdí, že Google Chrome má potenciál linux rozšířit na další místa a takto zvýšit jeho popularitu, ti druzí pro změnu trefně doplňují, že Google Chrome přidá k již existující hromadě dister další, což opět více zmate nové a nezkušené uživatele.

Zdroj: Computerworld

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Myslím, že to bude mít rozhodně pozitivní vliv. Problém Linuxu v dnešní době je právě ten, že je jich tolik, že normální uživatel se v tom nechce prohrabovat. Každý z nich je dobrý jen na určitou věc. Google OS už kvůli své značce sjednotí uživatele linuxu, i když si nemyslím, že by všichni přešli z windowsů ;-)

Přidat komentář