Bude mít Google Chrome OS pozitivní či negativní dopad na Linux?

Na příchod nového operačního systému od firmy Google lze nahlížet ze dvou hledisek: Pozitivního a negativního, jako obvykle až čas nám ukáže, které z nich získalo navrch...
reklama

Dle webu DistroWatch.com existuje k dnešnímu dni 804 linuxových distribucí a přesto se najdou lidé (a nikoliv nutně rýpalové z linuxové komunity), kterým se zdá 6 verzí u budoucích Windows 7 mnoho.

Vliv příchodu Google Chrome OS vidí optimisté a pesimisté naprosto rozdílně. Zatímco ti první tvrdí, že Google Chrome má potenciál linux rozšířit na další místa a takto zvýšit jeho popularitu, ti druzí pro změnu trefně doplňují, že Google Chrome přidá k již existující hromadě dister další, což opět více zmate nové a nezkušené uživatele.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Myslím, že to bude mít rozhodně pozitivní vliv. Problém Linuxu v dnešní době je právě ten, že je jich tolik, že normální uživatel se v tom nechce prohrabovat. Každý z nich je dobrý jen na určitou věc. Google OS už kvůli své značce sjednotí uživatele linuxu, i když si nemyslím, že by všichni přešli z windowsů ;-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru