Browsery již brzy využijí grafické karty

Příští browser společnosti Microsoft (IE9) má dle svých tvůrců výrazně ulehčit procesoru tak, že přesměruje renderování textu i obrázků na grafický procesor. Manažeři navíc potvrdili, že to má být stále jen jedna z cest, jakou IE 9 zvýší svůj výkon.
reklama

Microsoft ovšem nebude mít akcelerovaný prohlížeč sám, také rivalové s ním hodlají udržet krok – v první řadě samozřejmě Mozilla a Opera. Zatímco IE9 sáhne po DirectX, multiplatformní Mozilla naznačila, že bude muset používat více API – jiné pod Windows a jiné na otevřených platformách (OpenGL). Opera rovněž sdělila, že nemůže zůstat u jediné platformy.

Ohledně Google nejsou k dispozici žádné spolehlivé informace, ale dost bychom se divili, kdyby měl v plánu za trojicí zaostávat, nakonec, byl to právě Chrome, kdo jako první přinesl překlad JavaScriptu do nativního kódu. A jak má být vše rychlé? Renderování IE9 tradiční cestou znamená výkon nějakých 5 fps, ovšem s využitím grafiky se odezva vyhoupla na 40-60 fps.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru