Bluetooth 4.1 s podporou cloudu se objeví na konci roku

Technologie Bluetooth 4.1, jež bude vydána na konci tohoto roku, se podle nových informací bude umět přímo propojovat s cloudovými službami.
reklama

Současný protokol 4.0 má pro spojení mobilního zařízení s PC dosah asi třicet metrů, avšak nový protokol 4.1 bude schopný nepřímo spojovat zařízení, která nejsou v tomto dosahu, přes cloud. Například fitnessová zařízení, která se umisťují na tělo, bývají propojena fitnessovými programy skrze webové služby. Díky Bluetooth 4.1 budou tato zařízení schopna nahrávat data přímo na cloud bez nutnosti využívat jako hub chytrý telefon či tablet.

Bluetooth teoreticky může data na cloud odesílat už nyní, avšak skrze nějaké třetí zařízení (typicky smartphone či set-top box) a s plnou podporou operačního systému a driverů. Díky Bluetooth 4.1 nutnost využívat tato zařízení zmizí. Na druhou stranu zařízení s Bluetooth 4.1 budou moci sloužit i jako hub, takže třeba cyklista bude schopen přenášet data o rychlosti a ujeté vzdálenosti z kola přímo do chytrých hodinek či jiného propojeného zařízení.

Zdroj: PCWorld

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru