Bluetooth 4.1 s podporou cloudu se objeví na konci roku

Technologie Bluetooth 4.1, jež bude vydána na konci tohoto roku, se podle nových informací bude umět přímo propojovat s cloudovými službami.

Reklama

Současný protokol 4.0 má pro spojení mobilního zařízení s PC dosah asi třicet metrů, avšak nový protokol 4.1 bude schopný nepřímo spojovat zařízení, která nejsou v tomto dosahu, přes cloud. Například fitnessová zařízení, která se umisťují na tělo, bývají propojena fitnessovými programy skrze webové služby. Díky Bluetooth 4.1 budou tato zařízení schopna nahrávat data přímo na cloud bez nutnosti využívat jako hub chytrý telefon či tablet.

Bluetooth teoreticky může data na cloud odesílat už nyní, avšak skrze nějaké třetí zařízení (typicky smartphone či set-top box) a s plnou podporou operačního systému a driverů. Díky Bluetooth 4.1 nutnost využívat tato zařízení zmizí. Na druhou stranu zařízení s Bluetooth 4.1 budou moci sloužit i jako hub, takže třeba cyklista bude schopen přenášet data o rychlosti a ujeté vzdálenosti z kola přímo do chytrých hodinek či jiného propojeného zařízení.

Zdroj: PCWorld

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář