Bloggování je stále nebezpečný job

Pokud bychom měli zvolit jedno z nejnebezpečnějších povolání za minulý rok, na jedné z čelních pozic by se kupodivu umístili bloggeři...
reklama

V reportu uvolněném minulý týden mezinárodně uznávanou organizací Reporter sans Frontiers bylo mimo jiné zmíněno, že minulý rok na tom byl s celosvětovou svobodou slova opravdu na štíru: V roce 2009 bylo zabito 76 novinářů (v roce 2008 jen 60), dále 33 uneseno a 573 uvězněno + dalších 1 456 fyzicky napadeno.

Jako nejvíce nebezpečné zóny se pro bloggery ukázaly být militarizovaná pásma a obecně oblasti s podezřele probíhajícími volbami. Konec roku oslavilo ve vězení 167 novinářů, což je rekord od let 1990tých. Za minulý rok se také za mřížemi ocitlo dalších 100 cyber-disidentů.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru