BlackBerry BBM bude nově podporovat i Android Gingerbread

I když Android Gingerbread je starý již několik generací, podle BlackBerry jej stále využívá celá řada uživatelů, a tak i pro ně nove přibude podpora komunikační platformy BBM.

Reklama

BlackBerry oznámilo na svém blogu, že plánuje vydat speciální edici BBM pro zařízení běžící na Gingerbreadu, což je Android verze 2.2.3 až 2.3.7. Společnost aplikaci testuje již nějakou dobu interně a před oficiálním vydáním v únoru proběhne externí beta testování. Díky podpoře Gingerbreadu budou moci tento oblíbený komunikační nástroj využívat především uživatelé levnějších chytrých telefonů. BlackBerry mimo jiné také nedávno uzavřelo partnerství se společností LG, díky němuž bude BBM na některých low-endových smartphonech předinstalováno.

Podle Jeffa Gadwaye z BlackBerry běží Gingerbread, jenž byl poprvé vydán na konci roku 2010, stále na 21 % všech zařízení, které se připojují ke Google Play. I když je to velké množství zařízení, nutno podotknout, že je to o tři procenta méně, než v prosinci. BlackBerry vydalo BBM pro iOS a Android v říjnu a během týdnu si aplikaci nainstalovalo 20 milionů nových uživatelů. V současné době již platformu používá přes sto milionů lidí po celém světě.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář