BlackBerry BBM bude nově podporovat i Android Gingerbread

I když Android Gingerbread je starý již několik generací, podle BlackBerry jej stále využívá celá řada uživatelů, a tak i pro ně nove přibude podpora komunikační platformy BBM.
reklama

BlackBerry oznámilo na svém blogu, že plánuje vydat speciální edici BBM pro zařízení běžící na Gingerbreadu, což je Android verze 2.2.3 až 2.3.7. Společnost aplikaci testuje již nějakou dobu interně a před oficiálním vydáním v únoru proběhne externí beta testování. Díky podpoře Gingerbreadu budou moci tento oblíbený komunikační nástroj využívat především uživatelé levnějších chytrých telefonů. BlackBerry mimo jiné také nedávno uzavřelo partnerství se společností LG, díky němuž bude BBM na některých low-endových smartphonech předinstalováno.

Podle Jeffa Gadwaye z BlackBerry běží Gingerbread, jenž byl poprvé vydán na konci roku 2010, stále na 21 % všech zařízení, které se připojují ke Google Play. I když je to velké množství zařízení, nutno podotknout, že je to o tři procenta méně, než v prosinci. BlackBerry vydalo BBM pro iOS a Android v říjnu a během týdnu si aplikaci nainstalovalo 20 milionů nových uživatelů. V současné době již platformu používá přes sto milionů lidí po celém světě.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru