BlackBerry 10 bude možné licencovat na jiná zařízení

Šéf kanadské společnosti RIM Thorsten Heins potvrdil, že nový operační systém BlackBerry 10 bude možné licencovat na další zařízení.
reklama

Thorsten Heins tak potvrdil to, o čemž se již několik měsíců spekuluje a co je podle analytiků poslední naděje na záchranu RIM. Během rozhovoru pro Bloomberg Heins uvedl, že BlackBerry 10 se nachází ve finálním stádiu testování a RIM nyní jedná s dalšími společnostmi, které by OS mohly použít na svých zařízeních. Pokud by výrobce známých telefonů BlackBerry uzavřel licenční smlouvy s výrobci jiných telefonů, podpořilo by to důvěru investorů, což společnost nutně potřebuje. Analytik Peter Misek z firmy Jeffries nedávno přišel s informací, podle které má o licenci BB10 zájem Samsung.

BB10 nabídne mimo jiné multitasking a vylepšené prohlížení webových stránek a RIM doufá, že nový OS opět přiláká zákazníky. Většina dlouhodobých uživatelů RIM totiž přešla k Apple nebo Googlu. Akcie RIM ztratily od poloviny roku 2008 (rok poté, co Apple vydal iPhone) téměř 95 % své hodnoty, tržby společnosti se v minulém čtvrtletí propadly o 43 %.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru