BitTorrent začíná s certifikací zařízení, plánuje nový software

BitTorrent podle nového prohlášení od nového roku začal s vydáváním certifikací pro zařízení, která budou kompatibilní s jeho softwarem.
reklama

BitTorrent spolu s Information and Communications Research Laboratories v Tchajwanu již delší dobu pracuje na nových standardech po spotřebitelskou elektroniku. Myšlenka je taková, že výrobci čipů, designů, zařízení a dalšího budou moci na své produkty umisťovat nálepku "Certifikováno BitTorrentem." Ta bude značit, že je zařízení (ať už Blu-ray přehrávač, digitální televizor nebo mobilní telefon) schopno přehrát torrentový obsah. Zařízení s nálepkou "Certifikováno pro BitTorrent" zaručí kompatibilitu mezi zařízeními, obsahem a softwarem.

"Zákazníci se nechtějí zabývat kompatibilitou různých kodeků, formátů souborů a dalšími technickými věcmi. Přehrávání obsahu by mělo prostě fungovat v nezávislosti na druhu obsahu a zdroji," uvedl v prohlášení Shahi Ghanem z BitTorrentu s tím, že "díky spolupráci s jedním z nejrespektovanějších vývojových institutů na světě vznikne nový ekosystém zařízení a obsahu, který prostě bude fungovat." BitTorrent již v tomto čtvrtletí nahradí svého klienta zcela novým řešením, které bude součástí certifikovaného ekosystému BitTorrentu. Nový klient bude umožňovat vyhledávání, stahování a přehrávání obsahu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru