BitTorrent a µTorrent používá měsíčně přes 100 milionů uživatelů

Společnost BitTorrent včera oznámila, že její klienty µTorrent a Mainline používá již přes 100 milionů uživatelů měsíčně.

Reklama

Každý den tak tyto dva klienty využívá asi 20 milionů uživatelů z více než 220 zemí světa, kteří mluví 52 jazyky. Společnost BitTorrent také uvedla, že blíže nespecifikované procento uživatelů, kteří si klienty stahují, instaluje k němu přiložený toolbar, jenž každý rok firmě vydělává další miliony dolarů. BitTorrent byl založen v roce 2004 a v současné době má 37 zaměstnanců. µTorrent pro Windows byl poprvé vydán v září roku 2005 a brzy se stal nejpoužívanějším torrentovým klientem.

BitTorrent tohoto minimalistického klienta proto koupil v prosinci 2006. Původní BitTorrent Mainline pak byl v následujících letech předělán ve stylu µTorrentu. “Pro náš tým je to skvělý den,” uvedl v prohlášení Eric Klinker z BitTorrentu. “Naší vizí je vytvoření kompletního ekosystému skládajícího se ze softwaru, obsahu a zařízení, díky kterým by tvůrci obsahu mohli své výtvory šířit mezi široké množství uživatelů. Tento milník značí velikost naší uživatelské základny a sílu našeho softwaru.”

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář