BitTorrent umožňuje synchronizovat data bez cloudu

BitTorrent představil novou službu s názvem Sync, která má konkurovat Dropboxu a ostatním za použití peer-to-peer technologie.
reklama

Sync, který je v současné době dostupný ve fázi pre-Alpha, umožňuje uživatelům bezpečně synchronizovat data a adresáře na několik zařízení za použití protokolu BitTorrent bez nutnosti ukládat je mezitím na cloud. Díky tomu se uživatelé nemusejí bát, že by o svá data uložená na cloudu mohli nějakým způsobem přijít nebo by k nim nemuseli mít při výpadku serverů přístup. A to přináší i další výhodu: uživatelé nejsou omezeni žádnými datovými limity. Lidé tak mohou vytvářet své vlastní zálohy na více zařízeních s minimálním úsilím nebo soukromě sdílet velké soubory s jinými lidmi.

Aplikace Sync je dostupná pro Windows, OS X, Linux spolu s webovým rozhraním, mobilní verze zatím není dostupná, ale BitTorrent na ní údajně pracuje. Pokud chcete službu vyzkoušet, můžete se k testování zaregistrovat zde. Nutno podotknout, že Sync není první aplikací svého druhu. LogMeIn nabízí aplikaci Cubby, která obsahuje funkci DirectSync, jež umožňuje přenášet data mezi zařízeními za použití peer-to-peer technologie bez nutnosti ukládat data na cloud. Podobnou službu s názvem Cloud Station nabízí také společnost Synology.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru