BitTorrent spustil službu na sdílení dat SoShare

BitTorrent spustil veřejnou betaverzi nové služby na sdílení dat s názvem SoShare, která umožní přemístit až 1 TB dat.
reklama

BitTorrent uvedl, že služba je určena především pro kreativní profesionály (designéry, fotografy, hudebníky atd.), který pracují s velkým objemem dat, avšak mají problém, když je chtějí poslat kvůli omezení v e-mailu a u služeb jako DropBox jsou nedostačující limity.

SoShare je založen na protokolu BitTorrent v kombinaci s cloudovou cache, takže příjemce může k datům přistupovat i tehdy, když je odesílatel offline. Jak bylo zmíněno výše, služba umožňuje přenosy dat až do velikosti 1TB nezávisle na tom, zda jde o jeden soubor či více dat.

Kopie nahraných dat zůstanou na serverech BitTorrentu až třicet dnů, odesílatel však může nastavit, aby se smazala dříve. K nahrávání nebo stahování dat si uživatelé musejí nainstalovat plugin do prohlížeče, k přístupu ke sdíleným datům se však není třeba registrovat.

Nahraná data můžete zpřístupnit veřejnosti nebo pouze vybraným osobám. Služba umožňuje také pozastavit stahování a pokračovat v něm později a nechybí ani upozornění odesílatele, jakmile příjemce ukončí stahování. Pokud chcete SoShare vyzkoušet, vytvořte si účet a nainstalujte plugin do Chrome, Firefoxu, Safari nebo IE na Windows či OS X.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru