BitTorrent a µTorrent používá měsíčně přes 100 milionů uživatelů

Společnost BitTorrent včera oznámila, že její klienty µTorrent a Mainline používá již přes 100 milionů uživatelů měsíčně.
reklama

Každý den tak tyto dva klienty využívá asi 20 milionů uživatelů z více než 220 zemí světa, kteří mluví 52 jazyky. Společnost BitTorrent také uvedla, že blíže nespecifikované procento uživatelů, kteří si klienty stahují, instaluje k němu přiložený toolbar, jenž každý rok firmě vydělává další miliony dolarů. BitTorrent byl založen v roce 2004 a v současné době má 37 zaměstnanců. µTorrent pro Windows byl poprvé vydán v září roku 2005 a brzy se stal nejpoužívanějším torrentovým klientem.

BitTorrent tohoto minimalistického klienta proto koupil v prosinci 2006. Původní BitTorrent Mainline pak byl v následujících letech předělán ve stylu µTorrentu. "Pro náš tým je to skvělý den," uvedl v prohlášení Eric Klinker z BitTorrentu. "Naší vizí je vytvoření kompletního ekosystému skládajícího se ze softwaru, obsahu a zařízení, díky kterým by tvůrci obsahu mohli své výtvory šířit mezi široké množství uživatelů. Tento milník značí velikost naší uživatelské základny a sílu našeho softwaru."

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru