Bing začíná konečně pohánět vyhledávač Yahoo!

Někteří uživatelé vyhledávače Yahoo! během tohoto týdne pod výsledky svého hledání poprvé uvidí nápis “Powered by Bing.”

Reklama

Tento týden začíná veřejná fáze obřího obchodu, který mezi sebou v minulém roce uzavřely společnosti Microsoft a Yahoo!. V rámci něj se Microsoft zavázal poskytovat Yahoo! technologie, které slouží k hledání v jeho vyhledávači a přebral celkovou zodpovědnost za jejich zobrazování. Webmasteři, kteří spolupracovali s Yahoo! na produktech jako BOSS (build your own search service/vytvořte si svůj vlastní vyhledávač) se podle včerejšího vyjádření společnosti nemusejí ničeho obávat, služba poběží i nadále. Yahoo! však nově začne za využívání služby vybírat poplatky.

Smůlu budou však mít uživatelé oblíbeného balíku služeb Search Monkey, který bude zrušen. Bing začne Yahoo! nejprve pohánět ve Spojených státech a Kanadě, do zbytku světa se dostane až později. Webmasteři, kteří budou mít nějaké problémy nebo budou chtít zvýraznit své stránky, tak musejí použít jak službu Site Explorer pro stránky Yahoo!, tak Bing Webmaster Central pro stránky Bingu.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář