Bing údajně krade výsledky hledání z Googlu

Podle nového článku serveru Search Engine Land to vypadá, že se Microsoft při tvorbě výsledků hledání do Bingu “inspiruje” u Googlu.

Reklama

Webový portál Search Engine Land vydal zajímavý článek, který se týká nařčení Googlu, podle kterého vyhledávač Bing kopíruje jeho výsledky hledání. Celý příběh začal v minulém roce, kdy si Google všimnul, že jeho konkurent zobrazuje téměř identické výsledky, pokud je do něj vloženo špatné klíčové slovo (tj. obsahuje například gramatickou chybu).

Google se tak rozhodl, že chování Bingu otestuje, a pro 100 nesmyslných klíčových slov (jako třeba hiybbprqag) nastavil zobrazení určitých odkazů. Mezi výsledky na prvních místech Google vložil odkazy na stránky, které se hledaných pojmů vůbec netýkaly.

A podezření Googlu se opravdu vyplnilo - ani ne za dva týdny se zcela identické výsledky začaly objevovat při zadání daných klíčových slov v Bingu. Microsoft na toto obvinění včera reagoval na svém blogu s tím, že “jde o nesmysl a taktický krok jeho konkurenta.”

Microsoft tvrdí, že jeho algoritmus reaguje na tisíc různých podnětů a signálů a je nemožné, aby data v Bingu a Googlu byla zcela identická. Pokud některá jsou, musí to prý být náhoda. Google bude na odezvu Microsoftu jistě v příštích dnech zcela jistě reagovat…

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář