Bill Gates a Toshiba pracují na domácích jaderných mini-reaktorech

Známý vizionář Bill Gates a společnost Toshiba již začali se studiem technologie „TerraPower“, která nás má ochránit jak před emisemi CO2, tak i před potenciálním ohříváním planety.
reklama

Za zmínku stojí zejména to, o jakou technologii jde – jedná se o malé jaderné reaktory, které jsou co do nákladů samozřejmě řádově méně nákladné na provoz, nežli standardní velké elektrárny. Zajímavá je také výdrž – tyto přenosné zdroje energie by díky vyhořelému uranu měly zvládnout kolem 100 let bez výměny paliva.

Prozatím je známo pouze to, že Toshiba i Bill Gates si již začali vyměňovat informace k tématu. A proč Toshiba? Jelikož má již zkušenosti i s malými reaktory s výkonem kolem 100 kW. Billa Gatese již vše stálo několik milionů USD a je pravděpodobné, že ještě pár miliard se z jeho strany v projektu určitě utopí.

Zdroj: Computerworld Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru