Bezpečnostní riziko České pošty

Svou vřelou náklonností k České poště jsem myslím pro většinu svých známých i pro pravidelné čtenáře Maxiorla dostatečně znám. V diskuzi upozornil jeden z vás na zajímavý problém týkající se vydávání zásilek a vystavování průkazu příjemce. Česká pošta je podnik, který se zřejmě v brzké době nezmění. Šlendrián, fronty, otrávené pohledy úřednic za přepážkou, ztracené dopisy a jiné nepříjemnosti k České poště zkrátka patří.
reklama

Sám jsem nedávno uvažoval nad tím, proč v místní pobočce zavedli lístkový systém a nenastavili jej tak, aby skutečně sloužil zákazníkům. Lístkové systémy slouží k tomu, abychom se dozvěděli, kolik lidí je před námi, a případně se mohli na chviličku vzdálit, případně se někde v klidu posadit a nečekat ve frontě (když už tedy hodinové fronty musí být). Když jdu v Brně na nějaký úřad, uvidím na lístečku buď kolik lidí je přede mnou, případně poznám podle číslování, za jak dlouho asi budu na řadě. Na poště Brno Bystrc (635 00) však tato čísla asi vytváří generátor náhodných čísel. Jinak si neumím vysvětlit, proč v číslech není žádný rozumný ani nerozumný systém. Takto je člověk odsouzen k tomu, aby 57 minut čekal na odbavení asi pěti nebo šesti lidí, kteří přišli před ním. Rychlost je to úchvatná, co říkáte?

Ale zpět k bezpečnostnímu riziku. Tomáš Halada dnes upozornil na svůj článek, kde popisuje své zkušenosti s vystavováním průkazek příjemce, které slouží především ve firmách k tomu, aby zásilky mohli vyzvedávat zaměstnanci. Určitě si jeho povídání přečtěte.

Zde ještě najdete malou rekapitulaci mých článků o České poště:

 

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Vždycky když vstoupím do prostoru pošty, cestuji časem. Atmosféra vskutku předrevoluční... Když pominu, že lístkový systém není správně nastaven a pošle jednoho klienta do 2 okýnek zárověň, vadí mi hlavně základní věci:

Příhoda č.1 (pošta v místě mého bydliště)
Dobrý den, potřeboval bych obálku - nemáme.
Co prosím? Teď jsem Vám asi nerozumněl. Potřeboval bych poslat 3 papíry A4 a potřebuji obálku. - No my tu ale už žádný nemáme. Zajděte si na hlavní poštu.

Příhoda č. 2 (Hlavní pošta)
Já: Dobrý den, na mé poště mi řekli, že nemají už obálky, a poslali mně sem, že prý budete mít.
Pošta: Jo, a kolik chcete?
Já: No když už jsem tu.. tak mi dejte celý balení
Pošta: 50ks ?
Já: Ano, vezmu si těch 50ks.
Pošta: Pán vyndá neskutečně zmuchlaný štos papírů - 50ks obálek - všechny mají shrnutý roh - fakt hodně.
Já: No, promiňte, ale nemáte nějaké jiné? Tyhle jsou.. no, nereprezentativní :)
Pošta: No .. oni nám to takhle doručili...
Já: Takhle vám to doručila česká pošta? Zmuchlané?
Pošta: Nó, no já vim, je to blbý no, ale vobálky jsou v pořádku, akorát trochu zmuchalaný.. No ale jestli chcete, tak v Prioru v papírnictví mají taky obálky.
Já: Děkuji, zajdu do Prioru.

Česká Pošta má teď jiné artikly - stírací losy, pojištění, spoření, bulvární časopisy, ... nějaký obálky, pche, kde si myslíte že jste??

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru