Bezpečnost v roce 2012: hackerské útoky a zabezpečení cloudu

I když rok 2011 pomalu ale jistě končí, bezpečnostní rizika na ústupu nejsou. Zde jsou tři předpovědi viceprezidenta pro tržby a marketing z britské organizace Information Security Forum (ISF) Steva Drubina, které tento týden sdílel se svými posluchači.
reklama

Nárůst hackerských hrozeb

Není překvapením, že podle Durbina budou v příštím roce díky hackerským útokům trpět jak společnosti, tak jednotlivci. "Incidenty, které jsme viděli v uplynulých dvanácti měsících u Sony PlayStation Network a řady dalších organizací budou trvat i na dále," řekl Drubin s tím, že velké společnosti podle něj tato rizika neberou vážně. Průniky do systémů velkých firem tak budou pokračovat a společnosti budou v tomto ohledu ztrácet víru zákazníků.

Bezpečnost cloudu

Zvyšující se náklady spojené s ochranou cloudových úložišť před kybernetickými útoky podle Durbina i nadále porostou. "Problém je také v tom, že řada organizací, které se snaží přejít na cloud, si nevytvořila komplexní strategii využití těchto cloudových služeb, a tak nemohou svá data dostatečně chránit," řekl Durbin.

Ztráta dat

S tím, jak lidé stále více využívají technologie jako smartphony a tablety ztráty těchto zařízení spolu s potenciální distribucí škodlivých kódů povedou k většímu riziku toho, že se firemní informace ztratí.

Podle Drubina se dá všem výše zmíněným problémům vyhnout tím, že společnosti zvýší povědomí svých uživatelů o bezpečnostních hrozbách. "Již řadu let tvrdíme, že je na trhu místo pro programy, ve kterých by zaměstnanci firem získali širší povědomí o bezpečnosti," dodal Durbin.

Zdroj: PCA

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru